Gustaf Rydberg

(Sverige, 1835-1933)
Gustaf Rydberg
(Sverige, 1835-1933)

GUSTAF RYDBERG, olja på pannå, tidigare tilllskriven av Gustaf Jaensson, osignerad.

Vårvinterlandskap. Text a tergo: "Att denna landskapsstudie af G Rydberg ingått i Adolf Andersbergs samling intygas Malmö den 1 nov 1970 Thorild Anderberg". Samt "Oavslutat originalarbete af Gustaf Rydberg intygas Gustaf Jaensson". 25 x 43 cm.

Någon repa.

Utropspris
5 000 SEK