LJUSSTAKAR, ett par, silver, jugend, stämplade, troligen Samurai Shokai, Japan. Tot ca 860 gram.

Genombruten stam och blad och blommor i form av Irisar. Rund konturerad samt mönstrad fot. Höjd 30,5 cm.

Slitage, båda med lagningar, bucklor och smärre kantskador.

Utropspris
4 000 SEK