Den större, troligen Bacchus, med polykroma inneslutningar i form av bland annat blommor. Två mindre, Clichy, med luftbubbla och utanpåliggande ränder i svag relief. Diameter ca 6-4 cm.
Slitage, repor och märken, de mindre med nagg (avslagna toppar).Tillverkningsdefekter.