MATSERVIS, c:a 107 delar, flintgods, "Flytande blått", Gustavsberg.

49 mattallrikar, 20 djupa tallrikar, 16 förrättstallrikar, 12 assietter, skålfat med lock, 6 olika serveringsfat, terrin, terrin med lock och fat, såssnipa. Stort antal skadade/lagade/naggade delar medföljer, bl a terrin, karotter, 4 såsskålar, olika tallrikar m m.

Bland de 107 räknade: bruksslitage, krackelyr, vissa delar gulnade, smärre nagg, bl a på soppterrinens fat.

Utropspris
3 000 SEK