SERVISPORSLIN, 28 delar, "Ostindia", Rörstrand.

Mönster i blått. 5 mattallrikar, 4 djupa tallrikar, 1 entrétallrik, 6 assietter, tillbringare, såsskål, terrin med lock, 4 serveringsfat, 2 tekoppar med fat samt 3 kaffekoppar med fat. Mattallrikarnas diameter 24 cm.

Bruksslitage. Någon mindre nagg.

Utropspris
2 500 SEK