MEDALJER, 16 st, brons, mest Sverige, Sporrong 1970-80-tal.

Bla Uhro Kekkonen 80, Lahti 1978, Bertel Thorvaldsen, Wäinö Aaltonen 1894-1966, Staten järnvägar 125 år, Olympic Winter games Lake placid 1980. Diam 3,2-7,5 cm. Skrift "Konstmedaljer 1971/76 från Sporrong" medföljer.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK