BOKSKÅP, 1800-talets senare hälft.

Svängt krön med skuren dekor, glasdörrar, nertill skåp med dörrpar, hyllinredning. Höjd 248 cm, bredd 103 cm.

Slitage, faner- samt lackskador, stötmärken. Vitrindelen låst. Kröndekor medföljer. Nyckel saknas.

Utropspris
1 000 EUR