BOKVERK, vol I-IV, "Stockholm", av Johan Elers, Stockholm 1800-01.

Titelbladen med graverade Stockholmssymboler. Halvfranska skinnband. Marmorerad pärm.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Skattmansö herrgård i Uppland

Utropspris
1 500 SEK