BOKSKÅP. Karl Johan, 1800-talets början.

Mahogny, upptill glasat dörrpar, nedtill dörrpar, hyllplan. Krönets ovansida signerat AR Richman 1804-5. Längd ca 131, djup ca 43, höjd ca 244 cm. Överskåpets djup 29,5 cm. Nyckel finns.

Lister saknas, slitage, skador.

Utropspris
15 000 SEK