Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI BÖCKER, 5 st, bl.a "Sammandrag af Swea Rikes Historia..."Swen Lagwebring, Stockholm, 1796.

"Sammandrag af Swea Rikes Historia...", Swen Lagwebring, Stockholm, 1796.
"Moraliska föreläsningar"av profesfor C.F. Gellerts, Stockholm, 1777.
"Historisches Taschenbuch für Damen für das jahr 1792" vol 3. av G.F. Göschen, Leipzig.

Bruksslitage. Nött. Fläckar. Ej genomgånget.

Proveniens

Skattmansö herrgård i Uppland.

Utropspris
1 500 SEK