Madeleine Pyk – en samling F769

KOPPAR med FAT, sex stycken, porslin. Popov, Ryssland, 1800-talets mitt.

Målad polykrom och förgyllddekor blommor. Märkta No 3. Kopparnas diameter 8 cm.

En kopp lagad. Ett fat med nagg. (6)

Utropspris
16 000 SEK