HÖRNHYLLA, England, 1800-talet slut.

Mahogny. Benställning med lätt svängda ben, hylla med en låda i sargen, upptill hyllor. Bredd 59, djup ca 40. höjd 107 cm

Bruksslitage. Fläckar. En låda samt handtag saknas.

Utropspris
3 000 SEK