CIGARRSKRIN, silver. CG Hallberg Stockholm 1907. Vikt ca 745 gram exklusive inredning.

Rektangulär form med välvt lock, infattad röd sten samt monogram i relief, inredning i trä. Längd 22, djup 14, höjd 7,5 cm.

Bruksslitage, lös inredning och botten.

Proveniens

Skärfva Herrgård

Utropspris
5 000 SEK