KRYDDSET, låghaltigt silver, 8 delar, ostämplat. Persien, 1900-talets mitt.

4 runda kar på kulfötter, (diam 5 höjd 2,5) 2 låga ströare höjd 5, 3 småskedar samt liten dosa. Rikt dekorerade av bladverk o fåglar.

Bruksslitage,

Utropspris
1 500 SEK