GOLVLAMPA, design Heikki Turunen, Orno 1970/1980-tal.

Vitmålad samt bronserad metall. Två ljuspunkter. Spår av etikett. Höjd 135 cm. Kupans diameter 43 cm.

Slitage, repor, fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR