BORDSLAMPA, stämplad Idman, 1960/1970-tal.

Svart metall, under skärmen en vit akrylkupa. Höjd 44 cm, diameter 33 cm.

Slitage, färgbortfall, rost. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR