SKÅP, barockstil 1800-tal, delvis äldre delar.

Tvådelat, ek och valnöt, benställning med kopplade ben och kulfötter, överdel med 4 lådor, dörrpar och bakomliggande lådinredning samt fack, dörrar med stjärnformationer, sidor med mässingshandtag. Bredd 115 djup 54 höjd 169 cm. Nyckel finns.

Slitage. Sprickor. Fanerskador. Delvis bytta beslag. Ställvis maskstunget.

Utropspris
10 000 SEK