BESTICK, 152 delar, silver, Br Hempel, möjligen Ryssland/Polen. Vikt ca 10856 gram.

Empiremodell. 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsskedar, 12 teskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 kaffeskedar, tårtspade, serveringsked och gaffel, ostkniv, smörkniv, soppslev, 2 serveringsbestick för fisk. Soppslevens längd 35 cm. Matgafflarnas längd 21 cm. Ekschatull med 4 lådor, uppfällbart lock. Längd 50 cm.

Bruksslitage. Schatull med repor och märken.

Utropspris
40 000 SEK