Smycken
468814

ARMBAND, 18k guld, sk "Four Seasons Bracelet", Kina, 1900-tal. Vikt ca53g.

De fyra årstiderna. Halvstelt, kvadratiska länkbitar med delvis genombruten dekor med kinesiska lyckotecken och vegetativ dekor. Längd 17cm.

Bruksslitage. Ställvis missfärgat.

Utropspris
10 000 SEK