CASSONE, Renässans, Italien 1800-tal med äldre delar.

Bonad. Allegorisk fris med centralt vapen krönt av kontinental friherrligkrona. Bredd: 185 cm, Djup: 59 cm, Höjd: ca 80 cm.

Slitage, repor, maskstungen, renoverad kompletterad.

Utropspris
8 000 SEK