BORD, Nordiska Kompaniet, tidigt 1900-tal.

Ek. 1 låda i sarg. Beslag av smide. Genombrutna gavlar. Skuren dekor. Längd 134. Bredd 69. Höjd 74 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Torrsprickor. Avslag på klaff. Fläckad skiva.

Utropspris
2 000 SEK