CIGARETTEUTI, silver, Bernhard Bergholtz Riga Lettland, 1920-tal. Total vikt ca 178 gram.

Lock med dekor av man med spjut samt emblem. Baksida med dekor av namnteckningar i guld. Höjd 11 cm.

Slitage. Smärre skador på dekoren. Invändigt med gåvogravyr.

Utropspris
3 000 SEK