SÄNGBORD, ett par, Carlström & Co, 1960-tal.

Teakfanér. Sarglåda och tidningshylla. Etikettmärkt "AB Carlströms & CO Möbelfabrik". Längd 47, bredd 37, höjd 51,5 cm.

Bruksslitage. Mindre repor och stötmärken. Fläckar i lådor.

Utropspris
1 500 SEK