Skål på fot. Höjd 11 cm. Askfat W & S Sorensen, Danmark. Diameter 8 cm. Tårtspade med dekor av blommor och bladverk. Längd 30 cm. Skål 1916. Diameter 10 cm. Bägare 2 st, 1900. Höjd 5 cm. Vas MEMA, 1988. Höjd 5 cm.
Bucklor. Repor. Slitage. Inskriptioner. Tårtspade med sprickor i skaft.