FAT, 5 st, porslin, Kina, Ming 1500-/1600-tal.

Underglasyr blå dekor med bladverk, djur och tecken. Diameter 10 - 13,5 cm.

Några mindre nagg. Några repor.

Utropspris
1 500 SEK