TALLRIK, porslin, Bröderna Kornilov 1914-1917, TALLRIK, porslin, M.S Kuznetsov, Dmitrov fabriken 1892-1917. Ryssland.

Vit glasyr, förgyllda konturerade kanter, dekor med dubbelhövdad örn.
Flat tallrik Bröderna Kornilov och djup tallrik M.S Kuznetsov.
Diameter 24,5 cm.

Slitage, repor.

Завод братьев Корниловых.
М.С. Кузнецова Д. Ф.— дмитровская фабрика.

Utropspris
200 EUR