KAFFESERVISDELAR, 28 delar, "blå blomst", Royal Cophenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

1 st. serveringsskål, 1 st. uppställningsfat, 2 st. mindre fat, 12 assietter, 10 kaffekoppar med tallrikar, 1 st. gräddkanna, 1 st. sockerskål med lock, 1 st. kaffekanna

Bruksslitage. 1 kaffekopp med nagg. 3 extra kaffekopps tallrikar medföljer

Utropspris
2 000 SEK