Barock

Barock

BYRÅ, senbarock, omkring 1700-talets mitt.

Bukig front. Utdragslådor med beslag samt nyckelbrickor i mässing. Profilerad skiva. Längd ca 112, djup ca 68, höjd ca 70 cm.

Slitage, repor och nagg, märken. Kompletterad och renoverad (bland annat senare baksida, bemålning, borttagna lås)

Utropspris
5 000 SEK