SKÄRMVÄGG, 1800-talets andra hälft.

Mörkbetsat lövträ med tyg. Totalt 220 x 160 cm.

Bruksslitage. Spricka, repor och stötmärken. Troligtvis senare klädsel, med mindre fläckar. Ett dekorelement saknas.

Utropspris
2 000 SEK