TESERVISER, porslin, 11 + 3 delar, "Adam" Stig Lindberg, Gustavsberg samt "Hyacint", Arthur Percy, Gefle.

4 tekoppar med fat,
5 assietter,
Gräddkanna,
Sockerskål.

3 koppar med fat.

Bruksslitage. Nagg på assietter "Adam". Hårsprickor. Tillverkningsdefekt. Lagning.

Utropspris
1 800 SEK