SAMEKNIVAR, 4 st, två med signaturer, 1900-tal.

Renhorn, ristad dekor, björk, slidor i ben och skinn/läder. Längd inkl slida 20-28,5cm. Signaturer och märkningar, påskrift "Undersåker 1960"; "AS 1915"; ett tecken.

Slitage. Sprickor. nagg.

Utropspris
2 000 SEK