Renhorn, ristad dekor, björk, slidor i ben och skinn/läder. Längd inkl slida 20-28,5cm. Signaturer och märkningar, påskrift "Undersåker 1960"; "AS 1915"; ett tecken.
Slitage. Sprickor. nagg.