DYKARHJÄLM, Siebe Gorman & Co Ltd, Marine Engineers, London, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Koppar och mässing. Etikettmärkt, numrerad 219, samt märkt 429 och 16890. Höjd ca 50 cm. Extra krage medföljer.

Bucklor. Bruksslitage.

Utropspris
20 000 SEK