SOFFBORD, Karl-Erik Ekselius för JOC, Vetlanda, 1900-talets andra hälft.

Fanérat i teak. Rund form på fyrdelad fot. Diam 110 och höjd 56 cm.

Smärre slitage. Repor, fläckar och rispor på skivan.

Utropspris
2 000 SEK