Gusum

(Sverige, 1661-1988)
Gusum
(Sverige, 1661-1988)

KANDELABRAR, ett par, empirestil, Gusum, troligen 1800-talets slut.

Kvadratisk fot med kolonformat skaft för tre ljusvardera. Höjd 35,5cm. Numrerade 21 undertill.

Bruksslitage. Repor. Något böjda delar.

Utropspris
4 000 SEK