BÄGARE samt SKÅL, silver, bland annat BH Edlunds Silverfabrik, Stockholm, 1928. total vikt ca 347g.

Skål på fötter med dekor av ränder och grenar, höjd 9, diameter 14,5cm. Bägare med konande form, sneda knäckar på fot, höjd 12,5cm.

Bruksslitage. Gravyr. Stöldmärkta. Repor. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK