TAKLAMPA, fotogen, mässing, 1900-talets början. Höjd ca 105cm.

Mässingsstomme. Med plats för 9 ljus samt fotogendel i mitten. Vit skärm.

Bruksslitage. Bucklor. Repor.

Utropspris
3 000 SEK