Madeleine Pyk – en samling F769

Kerstin Hörlin-Holmquist

(Sverige, 1925-1997)
Kerstin Hörlin-Holmquist
(Sverige, 1925-1997)

FÅTÖLJER, ett par, "Skrindan", Kerstin Hörlin Holmquist, OPE-möbler.

Stomme av betsad bok. Lösa plymåer i rygg och sits. Klädda armlän. Etikettmärkta.

Repor och märken. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK