TEKOPPAR MED FAT, ett par, porslin, Kuznetsov, Ryssland 1891-1917.

Förgyllda kanter med svart meanderdekor. Koppens höjd 6,5 cm. Fatets diameter ca 16 cm

Sedvanligt slitage. Förgyllningen på hänkeln delvis sliten.

Utropspris
150 EUR