ARMBANDSUR, dam, delvis 18k guld, Eterna. Total vikt ca 29,8 gram.

Bismarcklänk i 18k guld. Urhus i gulddoublé på stål, ljusurtavla med index i form av stav och arabiska siffror. Märkt "ETERNA MATIC". Boett diam ca 20 mm. Längd ca 19 cm.

Slitage, kraftig slitage. Urtavla med skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK