MATSALSGRUPP, 5 delar (1+4), 1900-talets mitt.

Bordsskiva i teak med avsmalnande ben i bok. Utdragbar skiva i sarg. Längd 120, bredd 75, höjd 73 cm. Stolssitsar i teak med ryggstöd och ben i betsad bok. Etikettmärkt "Ferd. Lundquist".

Slitage. Repor, märken och stötmärken. Lagningar, limrester och mindre bortfall. Blekt.

Utropspris
3 000 SEK