TRÄDGÅRDSGRUPP, 4 delar, gjutgods, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad metall, genombruten bladverksdekor. Två fåtöljer och en soffa. Sits av träplankor. Soffans längd 142 cm. Runt bord med balusterformat ben. Diameter 65. Höjd 70 cm.

Hårt slitage. Krakelyr, färgbortfall. Nagg. Anlöpningar/mossbildning.

Utropspris
4 000 SEK