KANNA, silver, troligtvis mitten av 1800-talet.

Gipsfylld fot. Rik dekor av bla lövverk. Höjd 13,5 cm.

Sedvanligt ytslitage. Repor samt mindre anlöpningar. Gravyr.

Utropspris
1 500 SEK