STOLAR, 4 st, Jacob & Josef Kohn, tillverkad i Ryssland ca 1900.

Ryggen och sitsen dekoreras med ornamentik i slavisk stil. Tillverkad för den ryska marknaden, märkt med ryskspråkig etikett (Якобь и юЮсифь Конь). Bredd 37 cm, höjd 83 cm.

Slitage, skador, lagningar.

Utropspris
200 EUR