STOLAR, 4 st, Jacob & Josef Kohn, tillverkad i Ryssland ca 1900.
Ryggen och sitsen dekoreras med ornamentik i slavisk stil. Tillverkad för den ryska marknaden, märkt med ryskspråkig etikett (Якобь и юЮсифь Конь). Bredd 37 cm, höjd 83 cm.
Slitage, skador, lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.