BÄGARE, silver, Hans Georg Granroth, Sala, 1786. Vikt: ca 538 gram.

Konisk form med fot med vridna åsar. Livet med svisselerad dekor. Höjd: ca 19,5 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
6 000 SEK