POTTSKÅP, 2 st. Gustaviansk stil, 1900-tal.

Senare bemålning, vit-grå. Dörrpar och låda. Bredd 40, djup 38, höjd 69 cm. resp bredd 44, djup 32, höjd 72 cm.

Färgbortfall, smärre stötskador. Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK