KNIVAR och UPPLÄGGNINGSBESTICK, 23 delar, "Svensk rund", C.G Hallberg, Stockholm 1950-tal , vikt ca 1370g.

12 smörgåsknivar (längd 18 cm), 6 "smör"-knivar (20 cm), ostkniv (21 cm), 2 transcherbestick (29 cm) samt salladsbestick (22 cm).

Smärre slitage. Angiven vikt inkl blad

Utropspris
3 000 SEK