SMYCKESKÅP, Kina, 1800-/1900-tal.

Intarsiadekor av olika träslag. 9 lådor. Skiva med uppfällbart lock. Bredd 45. Djup 23. Höjd 61 cm.

Repor och märken. Skador. Defekta beslag. Några beslag saknas. Senare gångjärn. Lådfack höger sida ej öppningsbara. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK