SIDEBORD samt BLOMBORD, design Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Vittsjö, 1960-tal.

Jakarandafanér. På fyra raka kromade metallben. Blombord med svart löstagbar plastinsats. Längd 59, bredd 39, höjd 45 cm.

Slitage, skiva med repor och hack.

Utropspris
2 000 SEK