BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Betsad bok. Skiva av vit marmor. Beslag av mässing. Tre lådor. Kannelerade ben. Bredd 104. Djup 46. Höjd 76 cm.

Repor och märken. Marmorskivan med mindre avslag på baksida. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK