KAFFESERVIS, 3+1 delar, silver, K. Anderson, Stockholm 1918-23. Tot ca 710 gram.

Kaffekanna, gräddkanna och sockerskål. Hamrad yta, uppsvängda handtag. Höjd 5,5-14,5 cm. Oval bricka med tyska stämplar, längd 24 cm.

Slitage. Kaffekannan med buckla på handtag. Brickan ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
2 500 SEK